ZNALEZIONE W SIECI

Powrót do strony domowej 
Aspartam
 
Fałszywa żywność
 
Liberalizm
 
Norma Homo
 
Amerykański debil
 
Mali teroryści
 
 
 
 
 

"Człowiek ma tylko jedną broń do walki ze swoimi pomyłkami - własny rozum." - Ludwig von Mises.

Artykuły warte przeczytania

     Bez wątpienia można powiedzieć, że jednym ze znaków naszych czasów jest wszechobecny zalew informacji. Jesteśmy nią permanentnie atakowani na każdym kroku i z wykorzystaniem najróżniejszych środków przekazu. Media zaś, bez skrupułów, w walce o odbiorcę i w trosce o swoje własne partykularne interesy, serwują nam nie zawsze rzetelne, sprawdzone i uczciwe wiadomości. W tym gąszczu szumu medialnego trudno jest nam niekiedy się odnaleźć. Czasem próbujemy się przed tym bronić, ale niestety z różnym skutkiem... Popadamy często w zobojętnienie, bądź dajemy sobą manipulować Warto przytoczyć w tym miejscu opinię prof. Leszka Kołakowskiego: "Każdy z nas ma w sobie filtr informacji. Nie jest to filtr jakościowy (takiego byśmy pragnęli) a pojemnościowy, ale zawsze jakiś. Polega on na prostej intuicyjnej zasadzie, że jesteśmy w stanie wchłonąć tylko jakąś określoną ilość informacji, a po przekroczeniu pewnej bariery organizm powie: basta! To nie jest moja oryginalna myśl, przeczytałem to kiedyś, teraz już nie pamiętam gdzie." Dobrze jednak, jeśli zdajemy sobie z tego sprawę, szczególnie w stosunku do mediów tzw. "opiniotwórczych" - ponieważ to nie one mają "tworzyć" nasze opinie, lecz my sami. To my mamy ten przywilej (i powinność) myślenia i wnioskowania, z którego niestety nie wszyscy korzystają i przyjmują za własne poglądy potentatów medialnych.
Ten swoisty pitawal ma na celu propagowanie treści, których celowo nie dopuszcza się do większości mediów, bądź umykają nam niezauważone.

Życzę owocnej lektury :)
Piotr Gruchała

    O ile fałszowanie żywności jest kwestią przyzwoitości i uczciwości producentów i co najwyżej godzi w nasze  portfele,  poczucie solidności, dobrego smaku i estetyki, a w procederze tym obowiązuje naczelna zasada (kontrolowana przez Inspekcję Handlową): byleby całość nie była szkodliwa dla zdrowia, o tyle dodawanie szkodliwych substancji chemicznych do żywności ma istotny wpływ na nasze zdrowie i życie! Ze wszystkich dostępnych na rynku, Aspartam jest najbardziej niebezpieczną substancją dodawaną do żywności!!! W majestacie prawa (kupionego  przez firmy chemiczne i farmaceutyczne) dodaje się tę truciznę do tysiąca produktów spożywczych, farmaceutycznych i dodatków żywieniowych (takich jak multiwitaminy, minerały, etc.).  [ Z wachlarzem dodatków do żywności można zapoznać się tu ]

Fałszywa żywnośćFałszerze jedzenia

    Wraz z wejściem Polski do Unii przestały w Polsce obowiązywać Normy Branżowe (w tym także te żywieniowe). Pokrętnie rozumianą "wolność" regulacji w tym zakresie szybko zaczęli wykorzystywać polscy producenci żywności naśladując zachodnie sposoby jej wytwarzania (bardzo efektywne, lecz częstokroć po prostu nieuczciwe). Przemysłowe metody w rolnictwie i przetwórstwie często powodują fałszowanie produktów i nabijanie klientów w butelkę. Klient jednak akceptuje taki stan rzeczy - podczas codziennych zakupów ... Skoro jest popyt na zmielone kości, chrząstki, szpik kostny i ścięgna pod nazwą wędlin, to jest również podaż takich specyfików i rozkwit coraz bardziej wyrafinowanych procederów wytwarzania produktów "żywnościopodobnych". Może jednak warto zastanowić się: co i gdzie kupujemy w celu spożycia ...?

Liberalizm

    Na skutek wieloletniej niewoli, także komunistycznej, społeczeństwo nasze nie jest w pełni ukształtowane politycznie - i w zakresie teoretycznym, i praktycznym. Są wprawdzie znakomite samorodki polityczne i patriotyczne, ale na ogół małpujemy inne kraje w sposób bezmyślny, bezładny i czasami przejmujemy kierunki błędne lub zwykłą tandetę. Jest to wielki mankament Polaków. Żebyśmy mieli choć trochę z koncepcyjnego geniuszu Żydów w tym względzie. Mieliśmy wprawdzie kiedyś oryginalną demokrację szlachecką bez klasycznego feudalizmu oraz swoisty personalizm w teorii i praktyce, ale to wszystko albo zostało stłamszone przez różnego rodzaju okupantów, albo samo się zdegenerowało. Dzisiaj nadeszła z Zachodu silna moda na liberalizm, choć pozostaje on dla nas prawie wszystkich czymś intrygującym i wielce obiecującym, ale jednocześnie obcym, nieznanym i dla rozważnych Polaków podejrzanym.
Nie dajmy się zwieść....
Zachęcam do, choć długiego, ale jakże bogatego w  treści artykułu rzucającego odrobinę światła na otaczającą nas celowo zaciemnianą rzeczywistość.

Słowa "Mama" i "Tata" zakazane (czyli homoseksualna "norma")

    Na szczęście jeszcze nie u nas - póki co w  Ameryce, co w kontekście artykułu o liberaliźmie i idiotyzmów amerykańskich (czytaj również: amerykańskich idiotów) jakoś nie dziwi..., a budzi jedynie najdalej idące zdumienie i niedowierzanie, że to nie absurdalny sen, a smutna rzeczywistość. I tu włos na głowie się jeży na myśl,  że kiedyś ta fala głupoty dotrze i do Polski. Już bowiem liberalni  orędownicy "wolności" i "równości" próbują nam wmówić, że homoseksualizm jest normalny i naturalny (!) A jest on tak samo naturalny, jak  umiejscowienie genitaljów na twarzy, zamiast w lędźwiach.. Nie mam nic przeciwko zmutowanym kalekom. Nie akceptuję jedynie obnoszenia się z kalectwem, ponieważ taka postawa budzi jednaki niesmak co oglądanie przytoczonych wcześniej nagich genitaliów oraz próby uczynienia z dewiacji normy społecznej !

Debil amerykański (a może wkrótce polski ...)

    Poniższy artykuł polecam wszystkim mającym jakikolwiek związek z oświatą (choćby tym, którzy mają dzieci w wieku edukacyjnym (na jakimkolwiek szczeblu), bądź takie, które jeszcze nie zaczęły swej nauki) oraz tym, którzy bezkrytycznie przyjmują liberalne pomysły powielania amerykańskich wzorców w polskim szkolnictwie... 

Mali terroryści

    Bezstresowe wychowywanie dzieci uczyniło z nich egoistyczne potwory.

    Nie lubiła matematyki, ale w tym przypadku z rachunkami nie miała kłopotów: policzyła na ile lat chce wpakować ojca do więzienia. Dzięki temu miały skończyć się zakazy i nakazy. Doniosła na policję, że stary dobierał się do niej.

Powrót do strony domowej   
Szablony stron